05Mar Two-Day Training Held in Marneuli Municipality as... The training completed in Marneuli Municipality within the framework of... more March 5, 2025
04Mar NALAG Holds Seminar in Marneuli Municipality as... The National Association of Local Authorities of Georgia continues its... more March 4, 2025
26Feb Georgian Delegation Responds to Statements from the... A meeting of the Monitoring Committee of the Congress of... more February 26, 2025
26Feb The Georgian delegation has submitted a letter... The Georgian delegation has submitted a letter to the Bureau... more February 26, 2025
25Feb Georgian Delegation Participates in Monitoring Committee Session... The meeting of the Monitoring Committee of the Congress of... more February 25, 2025
21Feb Georgian Delegation Participates in UCLG Annual Meeting From February 17 to 21, the annual meeting of United... more February 21, 2025
19Feb NALAG Executive Board Approves Composition of Legal... The National Association of Local Authorities of Georgia (NALAG) held... more February 19, 2025
14Feb Nino Rukhadze and Irakli Kadagishvili Discuss Future... In order to further enhance the involvement of local governments... more February 14, 2025
08Feb NALAG Hosts Four Seminars on Environmental Issues... Within the framework of the project EcoYOU: Clean and Green... more February 8, 2025